Rozhovor s Dankou a Slavom – základný lezecký kurz

Keďže samochvála smrdí, ale dobrý pocit z nedávneho kurzu sme chceli s vami pozdielať, rozhodli sme sa tentokrát vyspovedať priamo našich kurzistov, Danku a Slava, ktorí sa rozhodli pre Základný kurz lezenia. Za ich čas, ochotu a milé slová ďakujeme a veríme, že sa stanú inšpiráciou aj pre ďalších, nateraz ešte váhajúcich, budúcich lezcov.

Základný kurz lezenia si Slavo našiel pod stromčekom. Bolo to niečo, o čo si napísal v liste Ježiškovi, alebo ako vznikla myšlienka na lezenie?
Danka: Reálne sme nad lezením začali rozmýšľať po rozhovore s našou kamarátkou, ktorá si to už zopár krát skúsila a bola z toho nadšená. Vtedy sme si začali googliť, aké sú možnosti v Košiciach, kde sa dá liezť, koľko to cca stojí… Avšak nemali sme odvahu ísť do toho len tak, na ostro, bez inštruktáže. Pozerali sme si kurzy no nevedeli sme sa „dokopať“ k niečomu konkrétnemu. Dlho to takto stagnovalo, až sa blížili Vianoce a ja som dostala skvelý nápad…

Aká bola prvá, spontánna reakcia po rozbalení darčeka?
Danka a Slavo: Ja som to vedel 😀 (dlho som ho naťahovala s tým, že som vmyslela super darček a že sa musí pochlapiť s darčekom pre mňa, aby sa nemusel hanbiť).

S akými očakávaniami ste na kurz išli? Boli splnené?
Danka a Slavo: Očakávali sme, že si skúsime lezenie, a že budeme vedieť ako to robiť bezpečne, čo má obsahovať výstroj. Čo sa týka ich splnenia, boli prekonané. Kurz bol omnoho komplexnejší ako sme si predstavovali a stali sa z nás samostatní lezci s kopou zaujímavých a užitočných informácií v zálohe.

Plánujete v lezení pokračovať aj naďalej? Okrem lezenia na umelej stene, keď sa oteplí, v okolí Košíc máme mnoho skaliek…
Danka a Slavo: Určite plánujeme. Na základe rád na kurze sme si zakúpili výstroj a začíname trénovať aj na nejaké tie skalky, ale to je v našom prípade ešte otázka odvahy a času. Ktovie možno ďalšie Vianoce napíšeme Ježiškovi o kurze lezenia na skale…

Z našej strany pochopiteľne poznáme postup vybavovania darčekových preukazov, ale pre potenciálnych záujemcov, ako to celé prebehlo? Čo prístup samotného klubu?
Danka a Slavo: Na internete som si prezrela možnosti. Po veľmi rýchlom rozhodnutí som napísala mail a prišla mi blesková odpoveď. A vlastne takto to prebiehalo stále. Na každý môj mail prišla odpoveď rýchlo, takže sa nemôžem sťažovať. Pre darčekové poukážky som si mohla prísť osobne alebo bolo možné ich odoslať aj poštou. Vždy som ku všetkému dostala podrobné inštrukcie, takže len smelo do toho.

Máte niečo na srdci, čo by ste chceli na záver dodať?
Danka a Slavo: Určite sa chcem poďakovať za nás oboch, za skvelý zážitok a skvele strávený čas. Bol to pre nás veľmi dobrý odrazový mostík pre samostatné lezenie na stene a prajeme vám ešte mnoho ďalších tak nadšených lezcov ako sme boli my.

Recommended Posts