1. O klube


   Myšlienka na založenie klubu sa nám v hlave zrodila už dávno. Najprv to boli len také reči do prázdna, že niečo založíme, budeme o sebe písať, o našich akciách a tak podobne. V tom čase sme ešte veľmi nevedeli ako to všetko funguje, takže vždy to bolo iba v teoretickej hladine. Definitívne sme sa pre založenie klubu rozhodli v priebehu roku 2013, kedy sme postupne začali spisovať stanovy. Tie uzreli svetlo sveta na jar 2014, kedy bol klub oficiálne založený so všetkým, čo k tomu patrí a začala sa naša činnosť.

  O nás

  • Radovan Bartko – Radko

   • predseda klubu
   • inštruktor skalného lezenia
   • člen Metodicko-bezpečnostnej komisie James

   S lezením som začal na vysokej škole po tom, čo pohyb po turistických chodníkoch s množstvom turistov začal byť nudný a my sme začínali rozmýšľať ako ďalej. Zvažovali sme ferraty, ale prečo chodiť po hromozvodoch, keď môžeme rovno začať liezť. A bolo rozhodnuté. Svoje lezecké skúsenosti som začal zbierať v najlepšej horolezeckej škole na Slovensku – Manínskej škole RockStar. Za tri roky som sa na kurzoch naučil všetko, čo sa len dalo. Veľmi sa mi to páčilo a na konci štúdia prišla nečakaná ponuka. Robiť inštruktora na plný úväzok. Počas pôsobenia v Maníne som sa naučil veľmi veľa. Bohužiaľ, podmienky mi neumožnili zotrvať, a tak som sa vrátil späť do Košíc. Vedenie kurzov mi však začalo veľmi skoro chýbať a preto som začal špekulovať ako sa toho nevzdať. Výsledkom bolo založenie klubu, pod ktorým v súčasnosti vedieme výcvik lezcov na umelej stene Rozlomity v Košiciach, ale aj na skalách v okolí…

  • Sveťka

   Bez podpory rodiny by tento klub asi nikdy nevznikol a preto by bolo viac ako vhodné napísať čosi aj o mojej sestre, ktorá stála pri zrode tohto klubu. Podieľala sa na tvorení stanov, pomáhala a radila. Bola takmer pri všetkom, čo sa v klube dialo a menilo. Kým ešte nemala na krku iné povinnosti, pobehali sme toho spolu celkom veľa. Momentálne má však na práci čosi lepšie. Vychováva nášho najmladšieho člena, ktorý rastie ako z vody a zapája sa do našich aktivít, čím ďalej tým viac. Zatiaľ mu však vek neumožňuje robiť nič zaujímavejšie. Ségra nám pomáha hlavne s finančnými záležitosťami klubu.

  • Lubka

   Ľubka

   Po dvoch operáciach kolena sa Ľubke veru ťažko začína s turistikou a pri lezení je ešte stále opatrná, ale odhodlanie tam určite je a to sa samozrejme cení. Raz darmo, ako aj sama hodnotí, je skôr intelektuál ako športovec, ale práve preto našla v klube rýchlo svoje miesto. Okrem základnej korektúry sa nám predovšetkým stará o PR – pofotí a zdokumentuje naše výlety, aby sa mohli inšpirovať aj iný, propaguje klub a podieľa sa na nových nápadoch, bez ktorých by sme sa len ťažko posúvali ďalej.

  • Dávid

   Dávida som stretol na jeho prvom lezeckom kurze, na ktorom sa ukázal ako skvelá partia a po návrate do KE sme sa dali dokopy a chodili spolu liezť. Zatiaľ najlepší parťák akého som mal. No potom prišli nejaké iné povinnosti a dnes mu už deti nedovoľujú behať po horách tak ako kedysi, ale vždy keď je možnosť, pridá sa k nám aspoň na nejakú turistiku či lyžovačku.

  • Oťa

   Oťu som spoznal cez Dávida. Bez neho by sme sa asi nikdy nestretli. Dnes už však tvoria jeden celok. Prvýkrát sme sa stretli na skalách (dievča ešte netušilo čo ju čaká :D), kde pod mojim dozorom začínala. No len viete ako je to so ženami. Príde dieťa č.1, potom č.2 a dievča je rado, že si trochu pospí :D. Ale člen do partie je to vždy vynikajúci.

  … a radi privítame ďalších 🙂