Skip to content

O klube


Myšlienka na založenie klubu sa nám v hlave zrodila už dávno. Vždy sme totiž vedeli, že hory sú neoodeliteňou súčasťou nášho života. Geckon Klub Košice vznikol na jar 2014 so všetkým, čo k tomu patrí.

Cieľom našej aktivity je združovať záujemcov o všetky typy outdoorových aktivít, hlavne však o horolezectvo, skialpinizmus, vysokohorskú turistiku a cyklistiku. Okrem organizovaných výjazdov klubu do hôr, menších, či väčších výletov, vďaka certifikovanému inštruktorovi poskytujeme aj možnosť absolvovať kurzy lezenia.

Keďže nemožno poprieť, že Slovensko je plné dychvyrážajúcich miest plných histórie, miest, ktoré stojí za to vidieť a zažiť na vlastnej koži, v rámci klubovej činnosti a spolupráce so SSSCR (Slovenskou spoločnosťou sprievodcov cestovného ruchu) zabezpečujeme v prípade záujmu aj certifikovaných sprievodcov, ktorí poskytnú odborný výklad nielen domácim, ale aj zahraničným návštevníkom…

Členom Geckon klubu sa môže stať každý záujemca o aktivity a činnosť klubu, ktorý bude dodržiavať jeho stanovy a má aspoň 18 rokov. Viac v sekcii Ako sa stať členom.

 

O nás

Radovan Bartko – Radko

  • predseda klubu
  • inštruktor skalného lezenia
  • člen Metodicko-bezpečnostnej komisie James
Už od malička som chodil po horách. Najprv s rodičmi, neskôr s kamarátmi, či sám. Okrem turistiky som neskôr okúsil ferraty a lezenie, čomu som úplne prepadol. Svoje lezecké skúsenosti som začal zbierať v Manínenskej horolezeckej škole – RockStar. Za tri roky som sa na kurzoch naučil všetko, čo sa len dalo a keď na konci kurzu prišla ponuka robiť inštruktora na plný úväzok, neváhal som ani minútu. Bohužiaľ, podmienky mi neumožnili zotrvať, a tak som sa vrátil späť do Košíc. Činnosť inštruktora mi však začala veľmi skoro chýbať. Výsledkom bolo založenie klubu, pod ktorým v súčasnosti vedieme nielen výcvik lezcov na umelej stene a na skalách v okolí Košíc, ale organizujeme aj jednodňové turistické výjazdy na ferraty a výlety do hôr rôznej náročnosti.

Ľubka

  • sprievodca cestovného ruchu
  • PR a komunikácia so záujemcami o činnosť klubu
  • administratíva

Vždy som tvrdila, že som skôr intelektuál ako športovec. Milujem maľovanie, cestovanie, hory a prírodu, ktorá má mnoho rôznych podôb po celom svete. Rovnako aj spôsobov, ako tento svet spoznávať a obdivovať je mnoho. Jedným z nich je aj turistika a lezenie, k čomu som pričuchla vďaka Radovi. Venujem sa tomu skôr vo voľnom čase, keďže moja úloha v klube je predovšetkým administratívna. Znamená to zameranie sa na PR, fotenie, dokumentáciu, publikovanie článkov o krásach Slovenska a komunikácia s potenciálnymi novými členmi klubu a záujemcami o kurzy a výlety. Máte otázky? Neváhajte ma kontaktovať!

Sveťka

Sveťa

Bez podpory rodiny by tento klub asi nikdy nevznikol, a preto by bolo viac ako vhodné napísať čosi aj o mojej (Radovej) sestre, ktorá stála pri zrode tohto klubu. Podieľala sa na tvorení stanov, pomáhala a trpezlivo radila.

Pobehali sme toho spolu celkom veľa. Hory a lásku v športe má predsa len v krvi rovnako ako ja. Momentálne má však na práci čosi lepšie. Vychováva novú generáciu milovníkov prírody. Aj keď na materskej, nepochybne prispieva svojou troškou aj ona. Ségra nám totiž pomáha hlavne s finančnými záležitosťami klubu.

Kristy

Kristy

A že pomáha celá rodina, toho je dôkazom aj Kristy, sestra z druhej strany (Ľubkina). Ak ulietame svojimi nápadmi a plánmi príliš ďaleko od zeme, späť nás navedie svojim triezvym pohľadom a porozumením právnickej terminológii a byrokracii práve ona. Je to mamička troch detí, ktoré už od mala vedie spolu s manželom k láske k prírode a turistike. Nečudo teda, že sme radi, že sme mohli rozšíriť členov klubu aj o nich.

David a Ota

Dávid a Oťa

Dávid a Rado sa stretli, ako inak, na lezeckom kurze, na ktorom sa hneď prejavil ako skvelá partia. Po návrate na východ Slovenska pokračovali v spoločnom lezení – najlepší parťáci na skaly. No potom sa v jeho živote objavila Oťa, za čo sme veľmi vďační. Nemôže byť náhoda, že sa nám všetkým skrížili cesty, keď aj dátumy narodenia Oti a Rada sú rovnaké. Keď ich mladšie verzie (Nelka a Dávidko) dovolia, pridajú sa na turistiku, či iný výlet bez zaváhania aj oni.

… a radi privítame ďalších 🙂

Darujte 2% z dane

Čoskoro tu máme termín na darovanie 2% z dane a týmto by sme Vás aj mi radi poprosili o príspevok.

Údaje potrebné na poukázanie 2% z dane:
Názov: Geckon klub Košice
Sídlo: Mengusovská 10, 040 01, Košice
IČO: 42326036
Právna forma: občianske združenie

Vyhlásenie pre fyzické osoby:
Vyhlásenie na poukázanie 2% s našimi údajmi

Ako darovať 2%:
Postup pre zamestnancov
Postup pre fyzické osoby
Postup pre právnické osoby

V prípade, že si vypisujete daňové priznanie sami, je potrebné vpísať tieto údaje priamo tam.
Všetky potrebné informácie nájdete aj na stránkach rozhodni.sk

Facebook