Zo života s horolezcom…

Volám sa Ľubka, som z Košíc, vek už nikde neuvádzam, aj keď stále patrím do kolónky 25-30 a nemám vôbec talent na pohybové aktivity. Môj slabý zmysel pre koordináciu pohybov charakterizuje karta na Košickej traumatológii. Čo teda robím na tejto stránke a akým právom sa menujem za budúcu pravidelnú prispievateľku?

Nuž nie je to z mojej hlavy, ale som dobrá duša a keď som bola oslovená, či sa nechcem zapojiť a pozdieľať pár zážitkov, prikývla som. Treba využiť slobodu slova. Aspoň kým to ide. Takže moje príspevky budú hlavne o tom, aké to je dať sa na turistiku, lezenie a veci s tým súvisiace. Popíšem vám to tak, ako to vnímam svojimi očami, očami nováčika.

Tak sa tuším označuje medzi lezcami človek ako ja, čiže človek, ktorý si doteraz na skalu šahol, len keď sa na nej potkol pri pokusoch o turistiku. Aby nedošlo k nedorozumeniam, turistika v tomto použití znamená prejsť o 2 zastávky MHD ďalej a dokonca HORE KOPCOM.

Takže áno, som nováčik. Pravý a nefalšovaný.

A keby len to. Keby to bolo tak, že sa jedno pekné ráno zobudím a rozhodnem, že sa chcem dať na šport, na turistiku, na lezenie… To by bolo také… obyčajné. Ja som si zavarila ešte viac. Ja som si s jedným horolezcom rovno začala. A to vám je teda iné vzrúšo. To je iný svet.

Do nášho súkromia vás však budem púšťať iba trošku. Len toľko, koľko je nutné, aby ste pochopili tento svet. Nie som ešte odborník, ani zďaleka, ale ako si uvádzam v životopise, učím sa rýchlo. Nedostala som manuál, tak si veci osvojujem za pochodu. Kiež by v deň nula existoval hoc len základný manuál k tejto kategórii mužov, alebo zásady ako prežiť a držať krok s nimi a zachovať si status šarmantnej ženy…

[space value=“50″]

Páčil sa ti článok? Podpor nás…

Horalka

Lajky vyzbierané na Facebooku či Instagrame nás veľmi tešia a sú pre nás veľmi dôležité. Vďaka ním sa dostávame do povedomia a zviditeľnujeme sa. Kedže vám ale chceme prinášať stále hodnotnejší a zaujímavejší obsah, aj malá podpora v hodnote Horalky nás poteší a pomôže.
Možnosti, ako sa to dá, nájdete v sekcii – Podporte nás.
Ďakujeme.

Odporúčané články